داستان از یک سفر شروع شد!

داستان روش‌ها از یک دغدغه مشترک در یک سفر کاری شروع شد. سال‌ها بود که در حال تدریس و برگزاری کارگاه و همایش و مشاوره و … بودیم. حوزه کاری ما بیشتر معطوف می‌شد به روش های زندگی و مهارت های ارتباطی و شغلی و توسعه فردی و در این زمینه‌ها آموزش‌های مناسب و خوبی (البته به تعبیر مخاطبانمان) ارائه کردیم. داستان کرونا معادلات ارتباطی را به طرز شگفت‌آوری به هم ریخت. کلاس‌ها و همایش‌ها تعطیل شدند و روش‌های غیرحضوری جایگزین شد و آموزش غیر حضوری به طرز چشمگیری از طرف مخاطبان مورد پذیرش و مقبولیت قرار گرفت. کرونا در کنار تمام مصائب و سختی هایش پیام مهمی ‌برای همه ما داشت. بسیاری از افراد بابت فاصله فیزیکی زیاد نسبت به مراکز آموزشی و پژوهشی فرصت‌های ارزشمند آموزش و یادگیری را از دست می‌دادند. با شیوع کرونا ناگزیر به اجرای غیرحضوری آموزش شدیم و به سرعت ابزارها و روش‌های این سبک از آموزش هم شایع و فراگیر شد. البته ناگفته نماند که شاید بیشترین چیزی که تغییر کرد نگاه و ذهنیت ما نسبت به آموزش بود و این مسئله با توجه به سرعت اجرایی شدنش از دید ما بیشتر به یک معجزه شباهت داشت.

داستان "روشها"

در یک سفر مشترک که به مناطق محروم استان کرمان داشتیم در مورد طراحی و توسعه یک سایت آموزشی با رویکردهای مهارت‌های زندگی و ارتباطی بسیار گفتگو کردیم و تصمیم گرفتیم همه اندوخته‌های علمی‌ و تجربی‌مان را در قالب تولید محتواهای ویدئویی، مقالات آموزشی مفید و … به گونه ای در اختیار عموم مردم قرار دهیم که بُعد مسافت هیچ تاثیری در آن نداشته باشد و چنین شد که سایت روشها ایجاد و راه‌اندازی شد.

کار ما در "روشها" چیست؟

ما در روش ها ویدئوها و دوره‌های آموزشی کاربردی تولید می‌کنیم. محور موضوعات در این ویدئوها مهارت‌های زندگی، مهارت های ارتباطی و شغلی و توسعه فردی می‌باشد. برای تولید ویدئوها دو محور اساسی کیفیت در تولید و کیفیت در محتوا همواره مد نظر ما بوده است و خواهد بود. اعتقاد ما بر این است که یک آموزش موفق وقتی محقق خواهد شد که محتوای باکیفیت، با کیفیت هم تولید شود. از این رو تمام همت ما بر این است که در کنار محتوای عالی از امکانات مناسب و با کیفیت آموزشی نظیر استودیوی مناسب و ابزارهای مناسب تولید و نشر استفاده کنیم.

هدف گذاری اصلی: گذار از آموزش به یادگیری

در تمام مدتی که به کار آموزش و برگزاری کارگاه و همایش مشغول بوده و هستیم هیچگاه نگرش ما صرفا ارائه محتوا نبوده است. چه بسیار جلسات و زمان‌هایی را صرف این مطلب مهم کردیم که چگونه یک محتوا را تولید کنیم؟ و چطور آن را ارائه کنیم تا برای مخاطبمان درونی شود و بتواند آن را به کار ببندد. در واقع هدف اصلی ما این بوده است که آموزش ارائه شده منجر به یادگیری در فرد شود و او بتواند از محتوای فراگرفته به درستی و بجا استفاده کند.

اَلْعِلْمُ اَصْلُ كُلِّ خَيْرٍ، اَلْجَهْلُ اَصْلُ كُلِّ شَرٍّ؛

دانايى، ريشه همه خوبى‏ها و نادانى ريشه همه بدى‏هاست.

امام علی (ع)

سخن آخر

امروز و در این دنیای پر از خیر و شر دیگر نمی‌توان با تکیه بر تجربه و دانش‌های مدرسه‌ای و دانشگاه به درستی و باکیفیت زیست! همه ما می‌دانیم مهارت های زندگی، مهارت‌های فردی، مهارت‌های ارتباطی و در یک کلام مهارت های نرم معمولا در مدرسه و دانشگاه آموزش داده نمی‌شوند. و ما به عنوان انسان متفکر و با اراده مسئول ساختن دنیای خودمان و جهان پیرامونمان هستیم. برای زیستن بهتر، برای ارتباط موثر با دیگران،  برای فرزندانمان و برای آینده ای روشن تر شاید باید از هم اکنون به فکر آموزش بود و برای آن سرمایه گذاری کرد. سرمایه ای که به فرموده مولا امیرالمونین علی (ع) هر روز و همیشه ظرفش بزرگ و بزرگتر می‌شود.

و در نهایت اکتفا می‌کنیم به این جمله معروف که:

اگر فکر می‌کنیم آموزش هزینه است پس همان بهتر که جهل را تجربه کنیم…

با آرزوی موفقیت – واحد آموزش | موسسه رهپویان کمال اندیشه | شماره ثبت 5301

دارای مجوز از استانداری خراسان رضوی

سال 1394

در حال ثبت موسسه فرهنگی هنری

سال 1401

تیم آموزشی متخصص، متعهد و باتجربه

همراه با شما